Halloween - przerażające zdjęcia i historie za nimi stojące

Halloween - przerażające zdjęcia i historie za nimi stojące

Już niedługo Halloween, z tej okazji postanowiliśmy Was nieco postraszyć i spróbować wywołać ciarki i gęsią skórkę. Nie każdy te uczucia lubi, ale z całą pewnością w przerażających historiach i zdjęciach jest coś, co nas do nich przyciąga, nawet jeśli wiemy, że po ich usłyszeniu i obejrzeniu będzie nam ciężko usnąć w nocy. Dlatego też oglądacie zbiór niepokojących i przerażających zdjęć na własną odpowiedzialność.

Wierzycie w duchy? My nie, ale ciężko przejść koło poniższego zdjęcia obojętnie i nie zatrzymać się na chwilę przemyśleń. Widać na nim bowiem coś, co personel szpitala, którego kamery zarejestrowały ten obraz, nazwały „złym duchem”. Zjawa z całą pewnością kieruje się w kierunku leżącego na łóżku pacjenta. Jak się okazało, chory zmarł niedługo po tym, jak pracownicy szpitala zauważyli budzącą grozę sylwetkę.

Duch w szpitalu

Słyszycie czasem dziwne odgłosy w swoim domu? Najczęściej dzieje się to w porze nocnej, gdy wyłączymy nasze komputery i telewizory. Ich źródło może być różne. Jeśli mieszkacie w domu, do którego budowy wykorzystano drewno, nocne odgłosy mogą być wynikiem tego, że materiał ten „pracuje”. Jeśli jednak jakiegoś dźwięku nie możecie wytłumaczyć, może się okazać, że ktoś może się do Was dobijać. Jeszcze pół biedy, gdy jest to sąsiad. Dużo gorzej zaczyna być w przypadku, gdy zaniepokojeni wstaniecie z łóżka, podejdziecie do okna, a przez nie zobaczycie widok, który dostrzegł autor poniższego zdjęcia. Mieszka on na trzecim piętrze. Ślady na szybie powstały po zewnętrznej stronie.

Ślady na szybie

Nawiedzony dom lub w ogóle budynek to często wykorzystywany motyw podczas nadchodzącego święta. Za nawiedzone miejsce uchodziło również Narodowe Muzeum Morskie w Greewich. Duchy miały być często spotykane przez odwiedzających w części znanej jako Dom Królowej. Jeszcze częściej można było je usłyszeć. Niepokojące odgłosy kroków, trzaskających drzwi, a nawet dziecięcy śpiew z całą pewnością jeżyły włosy na karku. Najgłośniejsze sprawy dotyczyły jednak przypadki spotkania zjaw w pełnej postaci. Jeden z duchów miał być zauważony w trakcie tego, jak szorował schody. Jak się okazało w przeszłości, zdarzył się wypadek. Ze schodów została zepchnięta służąca, która nie przeżyła upadku. Tulipanowe Schody zostały uwiecznione przez emerytowanego duchownego w 1966 roku. Na fotografii można zauważyć sylwetkę. Jak później wykazały badania, fotografia nie została „poprawiona” ani nie doszło do żadnych manipulacji.

Nawiedzony dom Halloweenowe wróżby i zabawy

Halloweenowe zabawy i wróżby

Halloween, to nie tylko przygotowywanie świecącej dyni. Elementem, którego nie może zabraknąć w ten upiorny wieczór są tradycyjne zabawy. Z każdym rokiem pojawiają się nowe sposoby na dostarczenie sobie frajdy.

Na pierwszy rzut oka nie widzimy w tym zdjęciu niczego, co może przyśpieszyć nasze tętno. To po prostu fotografia przedstawiająca małżeństwo, z tego, co możemy wywnioskować szczęśliwe i chętnie pozujące do zdjęć. Piękna kobieta ma rumiane policzki i bystre spojrzenie. Ze zdjęcia z całą pewnością zadowolony był mąż. To mu najbardziej zależało, aby podczas tej sesji ukryć fakt, że jego żona jest martwa. Zdjęcie zostało wykonane dwa dni po tym, jak kobieta zmarła.

Zdjęcie po śmierci

Kolejna fotografia robi piorunujące wrażenie. Głównie ze względu na fakt, iż postać ducha jest niezwykle wyraźna. Zdjęcie zostało wykonane w 1946 roku. Jego autorką jest kobieta o nazwisku Anders. Niestety straciła ona dziecko i fotografia miała na celu uwiecznienie grobu jej zmarłej córki. Jak jednak widać na zdjęciu na nagrobku siedzi ktoś inny. Okazuje się bowiem, że córka Australijki miała w chwili śmierci 17 lat. Według relacji kobiety, która przeżyła niemały szok, spoglądając na wywołany film, na cmentarzu nie było żadnych dzieci, a to, które zostało sfotografowane, w żaden sposób nie przypomina jej dziecka z czasów niemowlęcia. Całą sprawą zainteresował się Tony Healey, znany badacz zjawisk paranormalnych. Kilka lat po zrobienia zdjęcia ustalił on, że nieopodal miejsca spoczynku córki pani Anders znajdują się groby dwóch malutkich dziewczynek.

Duch dziecka

Podczas Halloween nie może zabraknąć wampirów. To jeden z najczęstszych strojów, jakie zakładają uczestnicy zabawy w nocy z 30 na 31 października. Czy słyszeliście jednak o tym, aby osoba piła własną krew? W wyniku właśnie takich działań umrzeć miała Loana znana jako „Krwiopijca”. Kobieta pochodziła z Rumunii. Zdjęcie przedstawiające jej ciało zostało wykonane w 1909 roku. Widzimy na niej spokojnie leżącą dziewczynę sprawiającą wrażenie, że śpi. Samo zdjęcie nie jest zbyt przerażające, jednak historia, która za nim stoi może budzić niepokój. Cała opowieść nie została jednak potwierdzona.

Krwiopijca

Odcięte głowy i kończy to z całą pewnością nieprzyjemny widok. Tak samo, jak nienaturalnie wykrzywione ciała. Widzicie siedzącą kobietę po lewej stronie? W całą pewnością musiała ona umrzeć w dziwnych okolicznościach, skoro jej martwe już ciało zastygło w rękami uniesionymi do góry. Być może ciała te zostały po śmierci usztywnione za pomocą rusztowania, które zostało ukryte pod ubraniami. Ciężko sobie wszak wyobrazić, że ktoś mógł umrzeć stojąc, a następnie pozostać w tej pozycji. Tym razem nie mamy do czynienia z ludzkimi ciałami. Pod koniec naszego zestawienia postanowiliśmy się nieco z Wami zabawić, aby rozluźnić grobową atmosferę. Zdjęcie to zostało wykonane w muzeum figur woskowych. Ubytki są natomiast wynikiem pożaru, w którym część eksponatów uległa zniszczeniu i stopieniu.

Muzeum figur woskowych

Na koniec pomysł na Halloweenowego psikusa. Aby się udał, należy mieć podstawowe pojęcie na temat edycji plików filmowych. Jeśli już je macie lub zapoznacie się z tematem, korzystając z poradników, które bez problemu można znaleźć w sieci, nie pozostaje nic innego jak wstawienie w środku filmu planszy z napisem inspirowanym tym ze zdjęcia poniżej. Według autora fotografii nie był to jednak niewinny żart zrobiony przez jego znajomych. Twierdzi on, że w momencie, gdy na telewizorze pojawił się napis, sprzęt zawiesił się i nie reagował na żadne polecenia wydawane za pomocą pilota.

Żart na Halloween
fot. pixabay.com

Komentarze czytelników:

Brak komentarzy do artykułu - Twój może być pierwszy!

pomidor

* Wysyłając komentarz, potwierdzasz znajomość regulaminu portalu. Autor komentarza ponosi odpowiedzialność za jego treść, z kolei wydawca portalu zastrzega sobie możliwość moderacji treści i publikacji wyłącznie komentarzy najlepszych merytorycznie.

Pustynia Błędowska – polska atrakcja jest największą pustynią w

Pustynia Błędowska – polska atrakcja jest największą pustynią w Europie

Największą pustynią w Europie jest Pustynia Błędowska zwana także polską Saharą. Lato to dobry okres na zapoznanie się z tą atrakcją turystyczną. Gdzie leży Pustynia Błędowska?

5 sposobów na połączenie aktywności fizycznej z pracą

5 sposobów na połączenie aktywności fizycznej z pracą

Wielu z nas wychodzi z założenia, że najlepszym sposobem na odpoczynek jest drzemka na kanapie z pilotem w ręku. Jednak istnieje kilka rozwiązań, dzięki którym zaczniesz się więcej ruszać. Co więcej, nauczysz się, jak łączyć to z pracą.

Turcja i Bułgaria – tanie wakacje studenckie w 2019 roku

Turcja i Bułgaria – tanie wakacje studenckie w 2019 roku

Marzy Ci się zdanie sesji i wyjazd na zasłużone wakacje za granicę? Nie przejmuj się, jeśli masz ograniczony budżet. Zaprezentowaliśmy dwie lokalizacje, do których możesz się udać bez obawy o wydanie dużych sum pieniędzy.

Jakim zwierzęciem jest Goofy?

Jakim zwierzęciem jest Goofy?

Donald to bez wątpienia kaczor, Miki to mysz, ale czym jest Goofy? W przypadku tej postaci odpowiedź nie jest zawarta w samym „imieniu”, tak jak ma to miejsce w przypadku Kaczora Donalda i Myszki Miki.

Historia tortu urodzinowego i świeczek

Historia tortu urodzinowego i świeczek

Impreza urodzinowa nie może obejść się bez tortu, na którym znajduje się ilość świeczek odpowiadająca wiekowi jubilata. Kiedy i gdzie po raz pierwszy pojawiły się tradycje urodzinowe, które znamy dzisiaj?

Słynny napis „HOLLYWOOD” pierwotnie brzmiał inaczej

Słynny napis „HOLLYWOOD” pierwotnie brzmiał inaczej

Gala wręczenia Oscarów 2019 odbędzie się już 24 lutego. To dobra okazja na zapoznanie się z jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji związanych z najważniejszym miejscem dla amerykańskiej kinematografii.

Kto po raz pierwszy zagrał Hrabiego Drakulę?

Kto po raz pierwszy zagrał Hrabiego Drakulę?

W 1931 roku w znanego wampira wcielił się węgierski aktor Béla Ferenc Dezső Blaskó znany lepiej jako Bela Lugosi. Wystąpił on w filmie zatytułowanym... „Dracula” (jakże oryginalnie!) w reżyserii Toda Browninga.

Czy Baird rzeczywiście był wynalazcą telewizji?

Czy Baird rzeczywiście był wynalazcą telewizji?

Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć i tak i nie. Pewne jest to, że Szkot John Logie Baird już w 1924 roku zaprezentował działający system TV, a cztery lata później zademonstrował kolorowe telewizyjne obrazy.

Garfield – kot, który uwielbia Boże Narodzenie

Garfield – kot, który uwielbia Boże Narodzenie

Dlaczego leniwy, ponad 40-letni kocur, który zdaje się nienawidzić całego świata, tak bardzo przepada za świętami?

Pokolenie biało-czarnej telewizji ma monochromatyczne sny

Pokolenie biało-czarnej telewizji ma monochromatyczne sny

Śnisz w czerni i bieli? Jeśli tak, to prawdopodobnie oznacza, że masz mniej więcej niż 55 lat i wychowałeś się na oglądaniu monochromatycznego telewizora.

Jaki był ostatni utwór, który Freddie Mercury nagrał z Queen?

Jaki był ostatni utwór, który Freddie Mercury nagrał z Queen?

Tego nie wie nawet część osób, które uważa się za fanów legendarnego brytyjskiego zespołu. Nie było to bynajmniej „Show must go on” ani „These Are The Days of Our Lives”.

Polub nas na Facebooku'u
W celu ułatwienia korzystania z serwisu, strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, korzystając z opcji swojej przeglądarki internetowej. Kliknij zgadzam się, aby informacja ta nie pojawiała się ponownie.
Zgadzam się