Jak wygląda praca opiekunki osób starszych w Niemczech?
Na temat pracy opiekunek seniorów w Niemczech w ostatnich latach narosło wiele mitów i półprawd. Utrudnia to wielu osobom podjęcie decyzji, czy chcą podjąć zatrudnienie w branży opiekuńczej. Jak więc naprawdę wygląda praca opiekunki? O czym warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?
Gdzie szukać informacji o pracy opiekunki?
Dziś w Internecie można znaleźć wiele informacji, nie wszystkie one jednak są zgodne z rzeczywistością. Wiadomości o tym, jak wygląda praca opiekunki osób starszych w Niemczech, najlepiej szukać na stronach typu opieka.felizajob.pl/jak-wyglada-praca-opiekunki-osob-starszych-w-niemczech. Prowadzone są one przez firmy, które na co dzień związane są z branżą opiekuńczą, mają doświadczenie w zakresie pracy opiekunek w Niemczech, a także szerokie spojrzenie na sprawę.
Unikać należy sugerowania się jednostkowymi opiniami lub artykułami napisanymi przez laików w tym zakresie. Często tworzone są one, aby zaszokować, a nie przekazać rzetelne informacje na temat tego zawodu. Dobrym źródłem wiedzy będą też fora i grupy opiekunek, w których przedstawiciele tego zawodu wymieniają się doświadczeniami.

Ile godzin pracuje opiekunka w Niemczech?
Praca opiekunki w Niemczech oznacza, że należy przeprowadzić się za zachodnią granicę. Najczęściej opiekunka zakwaterowana jest na czas pełnienia obowiązków w domu podopiecznego. Czy to jednak oznacza, że musi ona pracować 24 godziny na dobę? Zgodnie z nowymi przepisami opiekunka w Niemczech może pracować maksymalnie 44 godziny w tygodniu.
Gdzie mieszka opiekunka w Niemczech?
Większość ofert pracy w Niemczech dla opiekunek obejmuje zakwaterowanie oraz wyżywienie. Opiekunka zazwyczaj najczęściej otrzymuje w domu podopiecznego własny pokój. W przypadku, gdy jest on w domu jednorodzinnym, można się spodziewać, że będzie do niego przynależeć prywatna łazienka, w mieszkaniach w bloku tą zazwyczaj trzeba dzielić z seniorem. Opiekunki mogą też korzystać z części wspólnych nieruchomości.

Czy opiekunka może wziąć urlop?
Urlop w pracy opiekunki seniora w Niemczech jest wskazany. Pozwoli odwiedzić najbliższych w Polsce, odpocząć, zrelaksować się, a dzięki temu uniknąć wypalenia zawodowego. Aby mieć zagwarantowany płatny urlop w wymiarze gwarantowanym przez prawo, należy zadbać o legalne zatrudnienie. Takie oferują agencje pośrednictwa pracy. Dokładny czas i długość urlopu ustala się bezpośrednio z pracodawcą. Warto pamiętać, że osoby pracujące w Niemczech, w sprawie urlopu obowiązuje federalna ustawa o urlopie (niem. das Bundesurlaubsgesetz). Przewiduje ona, że w przypadku 6-dniowego tygodnia pracy, przysługuje 24 dni urlopu.
Brak komentarzy do artykułu - Twój może być pierwszy!