Wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa - czy leczenie esperalem to skuteczna metoda?

Choć jest to bardzo skuteczna metoda pozwalająca na wytrwanie w trzeźwości, to niektórzy nie zalecają jej stosowania. Tak jak wszystko ma ona swoich przeciwników i zwolenników. Stosowanie wszywki alkoholowej ma jednak zdecydowanie więcej plusów. Między innymi jest to fakt jednorazowego podania Esperalu, jego długość działania czy wysoka skuteczność.

Czy wszywka alkoholowa wyleczy chorobę alkoholową?

Należy pamiętać, że choroba alkoholowa jest nieuleczalna. Oznacza to, że pacjent nawet po osiągnięciu trzeźwości nigdy nie będzie miał już kontroli nad alkoholem. Nawet jeden kieliszek wódki może spowodować rychły powrót do uzależnienia.

Stosowanie wszywki alkoholowej to bardzo skuteczna metoda, która pozwala na zaprzestanie spożywania alkoholu. Należy jednak pamiętać, że nie jest to samodzielna metoda leczenia choroby alkoholowej. Nie wykazuje ona cech leczniczych ani terapeutycznych. Nie wpływa na postrzeganie pacjenta, jego zachowanie, myślenie czy schematy działań. To wszystko jest w stanie wydarzyć się jedynie podczas terapii leczenia uzależnień.

Osoba podczas terapii Esperalem nadal odczuwać będzie silny głód alkoholowy. Osoba ta prawdopodobnie nie sięgnie po alkohol, gdyż obawia się ona nieprzyjemnych dolegliwości. Wszywka alkoholowa nie sprawia, że osoba uzależniona dostrzega negatywny wpływ alkoholu na swoje życie.

Co to jest terapia awersyjna?

Wszywka alkoholowa działa jako terapia awersyjna (więcej informacji znajdziesz na https://gabinetchirurgiczny.com). Oznacza to, że oddziałuje ona na emocje osoby uzależnionej takie jak lęk, strach, awersja czy wstręt. Zaszyte w organizmie jednostki tabletki z Esperalem, stale uwalniają do organizmu substancję czynną, która odpowiada za blokowanie rozkładu alkoholu w organizmie. W wyniku tego, jednostka doświadcza bardzo nieprzyjemnych dolegliwości silnego zatrucia alkoholowego. Osoby uzależnione od alkoholu nie chcą ich odczuwać, boją się wielogodzinnego cierpienia dlatego nie sięgają po alkohol. Śmiałkowie, którzy podczas terapii Esperalem spożyli alkohol, doświadczyli już bardzo silnych i nieprzyjemnych dolegliwości. Obecnie odczuwają one wstręt do alkoholu.

Działanie to jest bardzo skuteczne, gdyż osoby uzależnione od alkoholu nie sięgają po tą substancję. Przeciwnicy wszywki alkoholowej podkreślają jednak swoja obawę, iż wszywka alkoholowa działa jako straszak a nie zmianę podejścia do alkoholu. Po zakończonym działaniu wszywki alkoholowej bat znika a wraz z nim widmo kary. Bez terapii leczenia uzależnień oraz zmiany nastawienia do alkoholu jednostka bardzo szybko wrócić może do nałogu.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa hamuje rozkład alkoholu we krwi. Oznacza to, że proces rozkładu alkoholu, który zachodzi w prawidłowych warunkach, podczas terapii Esperalem jest niemożliwy.

Jak więc wygląda prawidłowy proces rozkładu alkoholu w organizmie? Etanol który został dostarczony do organizmu rozkłada się na prostszą postać. Dzieje się to podczas procesu dehydrogenazy alkoholowej. Następnie ważną rolę odgrywa enzym, którego zadaniem jest rozpoczęcie procesu dehydrogenazy aldehydowej. W jej wyniku szkodliwy dla organizmu aldehyd octowy zostaje rozłożony do bezpiecznej postaci kwasu octowego. Jednak w momencie, w którym w organizmie znajdują się tabletki Esperalu i wydzielana z nich substancja czynna, proces ten jest niemożliwy. Substancja czynna, czyli disulfiram wydzielany do krwioobiegu jednostki powoduje blokowanie działanie enzymu, który odpowiedzialny jest za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. Sprawia to, że rozłożenie aldehydu octowego jest niemożliwe. Nagromadzenie się w organizmie tej szkodliwej substancji powoduje wystąpienie silnych objawów zatrucia alkoholowego.

Jak przygotować się do zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej?

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania się przez pacjenta. Musi pamiętać on o dwóch głównych zasadach. Pierwszą z nich jest fakt, iż pacjent w dniu zabiegu musi pozostawać trzeźwy. Druga mówi o tym, że nie wolno spożywać alkoholu na co najmniej dwanaście godzin przed zabiegiem. Złamanie którejkolwiek z zasad skutkuje tym, że zabieg nie może się odbyć. Podanie wszywki alkoholowej w takim stanie wywołałoby szereg nieprzyjemnych dolegliwości.

Kwalifikacja na zabieg odbywa się poprzez przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Podczas rozmowy, lekarz poznaje ogólny stan zdrowia pacjenta, jego schorzenia, przyjmowane leki oraz może wykluczyć występowanie ewentualnych przeciwwskazań. Jeżeli wszystko jest dobrze, specjalista wyznacza termin zabiegu.

Jak wygląda zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej?

Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej odbywa się w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Jest to prosta, bezpieczna i mało inwazyjna procedura medyczna, za której przeprowadzenie odpowiada doświadczony lekarz chirurg. Całość trwa około trzydziestu minut.

Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Sprawia to, iż jest to komfortowy i całkowicie bezbolesny zabieg chirurgiczny. Po wcześniejszym podaniu znieczulenia lekarz wykonuje małe nacięcie na pośladku pacjenta. Umożliwia to podpowięziowe podanie od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek z substancją czynną, one wydzielają stale substancję czynną do organizmu. Na sam koniec zabiegu lekarz zszywa ranę szwami.

W przypadku zastosowania szwów nierozpuszczalnych, pacjent zgodnie z zaleceniami lekarza musi zgłosi się na ich ściągnięcie. Zazwyczaj jest to okres od dziesięciu do czternastu dni. Pacjent może wrócić do codziennych obowiązków od razu po zabiegu. Esperal jest substancją bezpieczną dla organizmu, która nie wywołuje dodatkowych objawów, ani reakcji. Nieprzyjemne dolegliwości pojawiają się tylko w momencie spożycia alkoholu. Esperal nie wpływa na spostrzeganie, uważność czy koncentrację, dlatego osoby posiadające wszywkę alkoholową mogą podejmować się wykonywania aktywności zawodowej oraz prowadzenia samochodu.

Zaleca się aby pacjent przez najbliższy czas po zabiegu nie wykonywał aktywności fizycznej. Należy prawidłowo dbać o higienę i pielęgnację rany, warto jest postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, aby uniknąć zakażenia rany.

Co się stanie po spożyciu alkoholu?

Jak wspomniano na samym początku wszywka alkoholowa wywołuje lęk przed alkoholem, a właściwie przed doświadczeniem negatywnych dolegliwości. Co stanie się po spożyciu alkoholu? Już w ciągu kilku minut od konsumpcji jednostka doświadcza silnego bólu głowy, zawrotów głowy, kołatania serca, skoków ciśnienia, przyspieszonej akcji serca, wymiotów, nudności, biegunki, potliwości, uczucia niepokoju, uczucia lęku, zmian temperatury ciała, duszności i innych. Objawy te nieprzerwanie utrzymywać mogą się do kilkunastu godzin od spożycia alkoholu. Znaczna ilość alkoholu może wywołać nieodwracalne zmiany w organizmie takie jak marskość wątroby.

Komentarze czytelników:

Brak komentarzy do artykułu - Twój może być pierwszy!

pomidor

* Wysyłając komentarz, potwierdzasz znajomość regulaminu portalu. Autor komentarza ponosi odpowiedzialność za jego treść, z kolei wydawca portalu zastrzega sobie możliwość moderacji treści i publikacji wyłącznie komentarzy najlepszych merytorycznie.

Włosy syntetyczne do robienia warkoczyków

Włosy syntetyczne do robienia warkoczyków – jak wybrać odpowiednie?

Włosy syntetyczne to jedna z najlepszych opcji dla osób, które chcą zmienić swój wygląd i poeksperymentować z fryzurami.

Płytki ceglane elewacyjne alternatywą dla tynku

Płytki ceglane elewacyjne alternatywą dla tynku

Cegła dekoracyjna może zdobić nie tylko ściany wewnętrzne, ale i zewnętrzne – pod warunkiem, że będzie do tego przystosowana.

Czym się kierować, kupując ławkę ogrodową?

Czym się kierować, kupując ławkę ogrodową?

Ławki ogrodowe są znane ze swojej praktyczności i wygody użytkowania. Jeśli marzy Ci się wygodne miejsce, aby odpoczywać lub relaksować się na świeżym powietrzu, odwiedź sklep ogrodniczy, aby kupić ławkę ogrodową.

Wszywka alkoholowa - innowacyjna metoda walki z uzależnieniem

Wszywka alkoholowa - innowacyjna metoda walki z uzależnieniem

Uzależnienie od alkoholu to poważny problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny, który dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie.

Samodzielna nauka angielskiego – czyli jak przygotować się do wy

Samodzielna nauka angielskiego – czyli jak przygotować się do wyjazdu do Anglii?

Przed Tobą wyjazd do Anglii? Jedną z zasadniczych kwestii podczas wyjazdu zagranicznego jest próba dogadania się w obcym języku.

Pustaki - rodzaje, wymiary, zastosowanie

Pustaki - rodzaje, wymiary, zastosowanie

Pustaki to jeden z głównych materiałów, które wykorzystuje się do budowy budynków.

Wszywka alkoholowa - Efektywne rozwiązanie w walce z uzależnieni

Wszywka alkoholowa - Efektywne rozwiązanie w walce z uzależnieniem

Alkoholizm jest globalnym problemem, dotykającym miliony osób na całym świecie.

Odtrucie alkoholowe: Skuteczne metody regeneracji organizmu

Odtrucie alkoholowe: Skuteczne metody regeneracji organizmu po imprezie

Alkoholowe zatrucie może być bardzo poważnym i groźnym dla zdrowia problemem. W takiej sytuacji odtrucie alkoholowe jest niezbędne, aby zapobiec nieodwracalnym konsekwencjom dla zdrowia.

Odtrucie alkoholowe - co warto wiedzieć?

Odtrucie alkoholowe - co warto wiedzieć?

Odtrucie alkoholowe jest procesem, który ma na celu usunięcie toksyn z organizmu osoby uzależnionej od alkoholu.

Masaż relaksacyjny — czy warto się go nauczyć?

Masaż relaksacyjny — czy warto się go nauczyć?

Na kursie masażu relaksacyjnego poznasz szereg technik jego wykonania.

Leczenie uzależnienia od alkoholu - droga do trwałej abstynencji

Leczenie uzależnienia od alkoholu - droga do trwałej abstynencji

Uzależnienie od alkoholu to choroba, która wymaga profesjonalnego leczenia. Osoby uzależnione od alkoholu często nie zdają sobie sprawy z powagi swojego stanu.

Polub nas na Facebooku'u
W celu ułatwienia korzystania z serwisu, strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, korzystając z opcji swojej przeglądarki internetowej. Kliknij zgadzam się, aby informacja ta nie pojawiała się ponownie.
Zgadzam się