Płytki ceglane elewacyjne alternatywą dla tynku
Cegła dekoracyjna może zdobić nie tylko ściany wewnętrzne, ale i zewnętrzne – pod warunkiem, że będzie do tego przystosowana. Obserwując rynek z materiałami wykończeniowymi, można śmiało powiedzieć, że nie problemu z dostępnością takiego towaru. Pojawia się jednak pytanie, który z nich jest najlepszy? Podpowiadamy.
Płytki ceglane – materiał idealny na elewację
W ostatnim czasie cegła ozdobna stała się bardzo modnym, a co za tym idzie, często wykorzystywanym surowcem w architekturze. Nie dziwi więc jej przybywająca ilość pod wieloma postaciami. Spośród dostępnych opcji na szczególną uwagę zasługują lekkie, cienkie i estetyczne płytki ze starych cegieł. W przeciwieństwie do materiałów cegłopodobnych są one częścią prawdziwej cegły – surowca naturalnego, ekologicznego, trwałego, a pod kątem wizualnym absolutnie niepowtarzalnego. Nie ma tu mowy o powtarzalności wzoru – cegła cięta po ułożeniu daje wspaniały efekt!
Elewacja z cegły – sposoby wykończenia
Inwestorów, którzy stawiają na płytki ceglane zewnętrzne, można podzielić na przynajmniej dwie grupy. Jedni zamierzają pokryć cegłą całą elewację, z kolei drudzy chcą połączyć ją z innymi materiałami, np. drewnem, a tym samym wykorzystać cegiełki do zaakcentowania wybranych stref. Miejsca, w których najczęściej układa się płytki ceglane elewacyjne to cokoły, kominy, kolumny, strefy wejściowe i tarasowe.
Niezależnie od tego do której grupy się zaliczasz, miej na uwadze, że cięta cegła posiada mocny czy też wyrazisty charakter, a zestawienie jej z innymi materiałami elewacyjnymi, kolorem dachu czy stolarki otworowej wymaga zaangażowania, kreatywności, a także wyczucia smaku.
Płytki ze starych cegieł na elewacji – imponujące właściwości
Przedsięwzięcie, jakim jest wykończenie zewnętrznej elewacji budynku, zakłada wybór materiałów atrakcyjnych wizualnie, solidnych i wytrzymałych. Płytki z cegły rozbiórkowej spełniają wszystkie te kryteria. Są odporne na działanie czynników zewnętrznych – uszkodzenia mechaniczne, opady atmosferyczne, promieniowanie UV, bardzo wysoką temperaturę, mróz, a nawet ogień. Przypisuje się im dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Zdecydowanie warto „potraktować” je odpowiednim impregnatem do starych cegieł – wówczas na ich powierzchni nie pojawią się grzyby, mchy czy porosty.
Brak komentarzy do artykułu - Twój może być pierwszy!