Turcja i Bułgaria – tanie wakacje studenckie w 2019 roku
Marzy Ci się zdanie sesji na piątki i wyjazd na zasłużone wakacje za granicę? Nie przejmuj się, jeśli masz ograniczony budżet. W artykule zaprezentowaliśmy dwie lokalizacje, do których możesz się udać bez obawy o wydanie dużych sum pieniędzy. Podpowiedzieliśmy również, w jaki sposób wyszukiwać najtańsze oferty wycieczek. Skorzystaj z porad i baw się świetnie, a jednoczenie oszczędnie!
Jak wykupić tanią ofertę podróży?
Jeśli zaczniesz poszukiwać oferty wyjazdu za granicę w „najgorętszym okresie”, czyli na kilka miesięcy bądź tygodni przed podróżą, bez wątpienia zapłacisz za nią więcej. Zamiast zwlekać, pomyśl o wakacjach dużo wcześniej – jeszcze zimą. Jako student jesteś w komfortowej sytuacji, ponieważ dokładnie wiesz, kiedy masz sesję i kiedy ją skończysz. Nawet jeśli powinie Ci się noga, egzamin poprawkowy zdasz w dodatkowym terminie, który zazwyczaj podany jest na stronie uczelni rok wcześniej. Bez obaw możesz zatem zaplanować wyjazd w tygodniach, w których nie czekają Cię żadne zobowiązania. Wycieczki oferowane pod koniec poprzedniego i na początku nowego roku nazywają się first minute – są tańsze.
Inny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy to czekanie na oferty last minute. Przekonaj się, jakie są najchętniej wybierane kierunki wakacyjne na 2019 rok, i sprawdzaj, czy ktoś nie zrezygnował ze swojej wycieczki w ostatniej chwili. Pamiętaj jednak, że musisz się liczyć z krótkim czasem na przygotowanie: spakowanie, zebranie dokumentów, załatwienie opieki nad domowym zwierzakiem, przekazanie kluczy komuś bliskiemu. Czasem to tylko kilka dni! Poszukując oferty last minute, warto mieć wszystkie sprawy załatwione.
Czy w Turcji jest drogo?
Turcja to jeden z atrakcyjniejszych cenowo kierunków wyjazdowych. Co prawda w ostatnich latach ceny produktów spożywczych i usług wzrosły, jednak zakładając, że wybierasz się do kurortu bez oznaczenia gwiazdkowego, nie wydasz na urlopie wiele. Pod koniec 2018 roku ceny plasowały się następująco: bilet jednorazowy – 2,6 TL, taksówka zamawiana w dzień – 2,50 TL/1 km, bilet do kina – 18,00 TL, domowy obiad – 10,00 TL, danie w restauracji – 25,00 TL, piwo krajowe – 13,00 TL. Oblicz ceny, podstawiając za 1 TL ok. 0,71 zł.
Porady dla podróżników: pamiątki oraz produkty niespożywcze kupuj w sklepach i supermarketach. Te z targu będą o wiele droższe. Przeciwnie żywność – na bazarze ma atrakcyjniejsze ceny. Nie wahaj się targować! Stołuj się w lokalach umiejscowionych nieco dalej od centrum.
Czy w Bułgarii są niskie ceny?
Inny popularny pod względem niskich cen kraj to Bułgaria. Pamiętaj jednak, że są to niskie ceny jak na zagraniczny kraj. W rzeczywistości koszty życia w Bułgarii są porównywalne do kosztów ponoszonych w Polsce.
Jak wyjechać do Bułgarii i zaoszczędzić? Przede wszystkim sprawdź w internecie, w których lokalizacjach jest taniej. Sofia czy miejsca położne tuż przy Morzu Czarnym będą droższe. Druga rzecz to korzystanie z lokali gastronomicznych. Lepiej robić posiłki samemu, a produkty kupować w supermarketach. Najmniej za sprawunki zapłacisz w marketach Lidl i Janet. Nieco więcej w ALDO, jednak tam będzie Ci łatwiej dotrzeć (nie zapłacisz za taksówkę).
Ciekawostka: alkohol w Bułgarii kupisz w niższych cenach niż w Polsce.
Brak komentarzy do artykułu - Twój może być pierwszy!