Halloweenowe wróżby i zabawy

Halloweenowe zabawy i wróżby

Halloween, to nie tylko przygotowywanie świecącej dyni. Elementem, którego nie może zabraknąć w ten upiorny wieczór są tradycyjne zabawy. Z każdym rokiem pojawiają się nowe sposoby na dostarczenie sobie frajdy i integrację uczestników halloweenowego przyjęcia. Okazuje się, że nie tylko dzieci mogą uczestniczyć w grach i zabawach. Dorośli, którzy wierzą we wróżby, także znajdą coś dla siebie, a dzięki nam dowiedzą się jak przeprowadzić magiczne obrzędy i wywróżyć przyszłość.

Zabawy dla dzieci

  1. Mumia

    Potrzebne będzie: Papier toaletowy - najlepiej szary.

    Przebieg: Uczestnicy dobierają się w pary. Każda z nich otrzymuje rolkę papieru toaletowego. Jedna osoba z pary będzie mumią, druga będzie tę mumię tworzyć, owijając partnera zabawy. Wygrywa ta para, która najszybciej i najdokładniej poradzi sobie z zadaniem stworzenia egipskiego straszydła.

  2. Boobing for apples - wyławianie jabłek

    Potrzebne będzie: Miednica z wodą, jabłka.

    Przebieg: W tej zabawie należy bez użycia rąk wyłowić jedno z jabłek pływających w miednicy z wodą. Ten, kto wykonując zadanie nie uszkodzi owocu, będzie mieć szczęście przez cały nadchodząc rok!

  1. Wyścig w jedzeniu pączków

    Potrzebne będzie: Nitka bądź sznurek, pączki, miejsce do zawieszenia (na zewnątrz, np. gałąź drzewa).

    Przebieg: Jedzenie pączków jeszcze nigdy nie było taką frajdą! Zawieście kilka pączków na sznurku. Jest to idealna zabawa do przeprowadzenia na świeżym powietrzu. Wystarczy znaleźć odpowiednią gałąź. Wygrywa oczywiście ten, który zje swojego najszybciej.

  2. Pinata

    Potrzebne będzie: Dwie szklanki mąki, dwie szklanki wody, stare gazety, balon, kolorowy papier lub bibuła, farby.

    Instrukcja wykonania:

    1. Mąkę wymieszajcie w garnku z zimną wodą i podgrzewajcie na wolnym ogniu, aż powstanie "glut".
    2. Gazetę porwijcie na paski, nadmuchajcie balon.
    3. Smarując paski klejem z mąki, przyklejajcie je do balonu tak, by zakryć całą jego powierzchnię. Warstw musi być sporo, około 5. Ważne, aby nie oklejać ogonka balonu. Tak przygotowany pozostawcie do wyschnięcia na 24 godziny.
    4. Wyschnięty balon pomalujecie i poobklejacie na halloweenowy wzór, np. twarz wampira.
    5. Odetnijcie ogonek, napełnijcie piniatę słodyczami.
    6. Przebieg: Piniatę zawieście na drzewie lub haku. Dzieciakom po kolei zawiązuje się oczy i wręcza kij od szczotki. Ich zadaniem jest rozbicie kuli ze słodkościami - aby było trudniej, możemy ją rozbujać.
  3. Poszukiwacze skarbów

    Potrzebne będzie: Duże ilości słodyczy.

    Przebieg: Cukierki, czekoladki czy inne słodkości, które przyjdą Wam do głowy, należy ukryć w zakamarkach mieszkania. Wygrywa to dziecko, które znajdzie ich najwięcej. Zabawa przypomina wielkanocne chowanie czekoladowych jajek.

  4. Halloweenowe kręgle

    Potrzebne będzie: Butelki po dwulitrowych napojach, pomalowane białą farbą w sprayu z narysowanymi czarnymi oczami i ustami (mają przypominać duchy), wypełnione szklanką piasku. Małe dynie jako zamiennik kuli.

    Przebieg: Podzielcie grupę dzieci na dwie drużyny i ustawcie je w kolejce. Rozpocznijcie grę, której zasad nikomu nie trzeba tłumaczyć.

  5. Upiorne balony

    Potrzebne będzie: Nadmuchane balony, pisaki.

    Przebieg: Uczestnicy halloweenowego przyjęcia mają za zadanie namalować na balonie budzącą grozę twarz. Tym razem nie wybieramy zwycięzcy i nagradzamy wszystkie dzieci.

  6. Pokonaj bagno

    Potrzebne będzie: Dwie kartki A4.

    Przebieg: Zadaniem uczestnika zabawy jest przejście całej długości pomieszczenia stąpając tylko po kartkach. W tym celu po wykonaniu jednego kroku trzeba się schylić, podnieść kartkę z tyłu, przełożyć ją przed siebie i zrobić następny krok. I tak aż do wyznaczonego punktu. Uczestnik, który postawił stopę poza kartką - zostaje „wciągnięty do bagna” i wypada z gry.

  7. Kalambury

    Potrzebne będzie: Karteczki z hasłami.

    Przebieg: Zabawa, podobnie jak Piniata, sprawdzająca się na każdej imprezie. Wszystko, co musimy zrobić, to nadać jej halloweenowy charakter. Na małych karteczkach wypiszmy hasła związane z upiornym świętem. Dzieciaki kolejno przedstawiają wylosowane hasło wyłącznie za pomocą gestów i mimiki. Zadaniem zgromadzonych jest odgadnąć, kogo lub co przedstawia zawodnik.

  8. Zabawa wyciszająca - na koniec przyjęcia

    Potrzebne będzie: Nożyczki, papier, coś do pisania, klej, szablon duszka lub innego stworka.

    Przebieg: Po odrysowaniu i wycięciu potworka, każdy uczestnik się na nim podpisuje, następnie wszystkie łączy się ze sobą tak, żeby powstał pamiątkowy łańcuch.

Wróżby

  1. Przeskakiwanie przez świece

    Symbole Halloween i ich znaczenie

    Symbole Halloween i ich znaczenie. Część pierwsza.

    Halloween już coraz bliżej. Niedługo w naszym otoczeniu zaczną pojawiać się symbole i dekoracje ściśle związane ze świętem przypadającym na wieczór 31 października. Wyjaśniamy znaczenie i pochodzenie symboli upiornego święta.

    Potrzebne będzie: Kreda, 12 świeczek.

    Przebieg: Na podłodze należy narysować koło zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, podzielić na 12 równych części. W każdej z nich należy umieścić zapaloną świecę. Koło powinno być duże, aby można było swobodnie przeskakiwać przez zapalone świece od zewnątrz do środka. Każda z nich symbolizuje kolejny miesiąc. Te, które zgasną w trakcie skoku, wróżą nieszczęście w danym miesiącu, wydarzenie niespodziewane i smutne.

  2. Orzechy do ogniska

    Potrzebne będzie: Ognisko, nieobrane orzechy laskowe lub włoskie.

    Przebieg: Każdy wrzuca orzech do ognia. Jeśli pęknie on z trzaskiem, oznacza to, że ktoś odwzajemni naszą miłość.

  3. Spodek przyszłości

    Potrzebne będzie: Kilka talerzyków, drobne przedmioty, np. moneta, obrączka itp.

    Przebieg: Na stole należy ustawić talerzyki - jeden z nich pozostaje pusty, a na pozostałych należy położyć jakiś przedmiot, np.: listek, monetę, obrączkę. Osoba z zasłoniętymi oczami ma za zadanie wybrać jeden z talerzyków. Zawartość spodka przepowiada wydarzenia na przyszły rok i tak: spodek z listkiem oznacza rychły ślub; z monetą - duże pieniądze, a z obrączką - wielką miłość. Pusty talerzyk mówi tyle, iż w przyszłym roku nie będzie żadnych zmian w życiu danego uczestnika. Poszerzcie listę przedmiotów, korzystając z ich symbolicznych znaczeń.

Wybór jest duży - które zabawy wybierzecie na przyjęcie Halloween dla najmłodszych? A może macie jeszcze swoje dodatkowe pomysły? Zapraszamy do komentowania!

fot. pixabay.com

Komentarze czytelników:

Takowe te wróżby wykorzystam je w halowen

pomidor

* Wysyłając komentarz, potwierdzasz znajomość regulaminu portalu. Autor komentarza ponosi odpowiedzialność za jego treść, z kolei wydawca portalu zastrzega sobie możliwość moderacji treści i publikacji wyłącznie komentarzy najlepszych merytorycznie.

Symbolem mądrości powinna być wrona  - ptak inteligentniejszy od

Symbolem mądrości powinna być wrona - ptak inteligentniejszy od sowy

O tym, że sowa jest symbolem mądrości, wie nawet przedszkolak. Wybór nie wydaje się do końca trafiony. Znacznie potężniejszym umysłem dysponuje wrona.

Tego głazu z Tychowa nie uniósłby sam Syzyf

Tego głazu z Tychowa nie uniósłby sam Syzyf

Zbliżające się cieplejsze miesiące to dobry moment na zwiedzanie Polski i odkrywanie jej tajemnic. Jeśli w kręgu Waszych zainteresowań znajduje się geologia, atrakcyjnym wypadem może okazać się ten do Tychowa.

Pomimo upływu lat starożytna Grecja nadal fascynuje – zbiór ciek

Pomimo upływu lat starożytna Grecja nadal fascynuje – zbiór ciekawostek

Starożytni Grecy wyprzedzali swoje czasy w zakresie filozofii, architektury, matematyki i literatury. Dlatego też poznawanie ich kultury i nauki jest do dziś interesujące.

Najdłuższy korek świata

Najdłuższy korek świata

W ekstremalnych przypadkach podróż może wydłużyć się nawet o kilka nieplanowanych godzin. To i tak jeszcze nic w porównaniu do najdłuższego korka świata.

Historia łyżki – skąd się wzięła na naszych stołach?

Historia łyżki – skąd się wzięła na naszych stołach?

W przeciwieństwie do noży i widelców, które musiały być tworzone od podstaw, łyżki występowały w naturze. Wystarczy wymienić, chociażby muszelki lub kamienie o odpowiednich kształtach, które mogły służyć do nabierania jedzenia.

Co przynosi szczęście w Japonii?

Co przynosi szczęście w Japonii?

W Polsce szczęście ma zapewnić złapanie się za guzik, kiedy widzimy kominiarza, w Irlandii jest to czterolistna koniczyna, a w Japonii… płacz dziecka, ale tylko pod warunkiem, że zostanie on wywołany w odpowiednich okolicznościach.

Najstarsza restauracja w Europie znajduje się w Polsce

Najstarsza restauracja w Europie znajduje się w Polsce

Nasz kraj może pochwalić się najstarszą restauracją na kontynencie europejskim. Dowiedźcie się, kiedy została otwarta „Piwnica Świdnicka”, gdzie się znajduje oraz kogo goszczono w jej murach.

Zamki Joannitów w Polsce

Zamki Joannitów w Polsce

Zakon Joannitów był jednym z trzech dużych zakonów rycerskich powstałych w Królestwie Jerozolimy na fali wypraw krzyżowych.

Cienka skóra słoni afrykańskich

Cienka skóra słoni afrykańskich

Gdy weźmiemy pod uwagę rozmiar oraz ilość mięśni i tłuszczu, jaką musi „owinąć” skóra, okazuje się, że słonie afrykańskie mają zaskakująco cienką skórę, relatywnie cienką.

Przepyszne ciekawostki o gotowaniu

Przepyszne ciekawostki o gotowaniu

W ciągu ostatnich kilkunastu lat programy telewizyjne zajmujące się tematyką gotowania zyskały w Polsce ogromną popularność. Nie powinno więc nikogo dziwić, że powstaje i zapewne powstawać będzie ich jeszcze więcej.

Na którym palcu nosi się obrączkę? Poznajcie historie „złotych k

Na którym palcu nosi się obrączkę? Poznajcie historie „złotych krążków”

Obrączki ślubne to obecnie biznes przynoszący miliardowe zyski. Każdego roku w samych tylko Stanach Zjednoczonych na ich produkcję przeznacza się siedemnaście ton złota.

Polub nas na Facebooku'u
W celu ułatwienia korzystania z serwisu, strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, korzystając z opcji swojej przeglądarki internetowej. Kliknij zgadzam się, aby informacja ta nie pojawiała się ponownie.
Zgadzam się